Quantcast
Channel: UPJS Kosice
Viewing all 4977 articles
Browse latest View live

Na májovej konferencii v košickom Spoločenskom pavilóne sa prezentoval aj UVP Medipark

$
0
0

23. máj 2018 patril v priestoroch košického Spoločenského pavilónu IV. konferencii UVP TECHNICOM. Prezentované príspevky sa primárne venovali hlavnej téme podujatia - „Univerzitné vedecké parky a Výskumné centrá ako akcelátory technologického transferu a výskumnej spolupráce s praxou v SR“. Cieľom konferencie bola prezentácia systému univerzitných vedeckých parkov (UVP) a výskumných centier (VC) v SR ako kľúčového komponentu technologického transferu a výskumnej spolupráce s praxou; prezentácia dobrých príkladov spolupráce UVP s krajinami, v ktorých vedecko-technické parky úspešne fungujú; výmena skúseností a posilnenie spolupráce medzi UVP a VC v SR či prezentácia a posúdenie modelov udržateľného rozvoja UVP a VC na Slovensku v spolupráci so súkromným a verejným sektorom. Okrem toho na IV. konferencii UVP TECHNICOM čakala na záujemcov aj prezentácia výsledkov výskumno-vývojových aktivít UVP a VC – Burza inovatívnych projektov, produktov a riešení.

So svojimi príspevkami vystúpili počas stredy 23. mája 2018 zástupcovia štátnej sféry, experti na technologický transfer, manažéri a vedúci pracovníci UVP a VC. Medzi prednášajúcimi nechýbal ani riaditeľ TIP-UPJŠ prof. RNDr. Pavol Miškovský, DrSc. Vo svojom vystúpení sa zameral na tému „UVP MEDIPARK, TECHNICOM, PROMATECH ako základ pre udržateľnosť rozvoja výskumu v UPJŠ a v regióne“.
 


Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach má za sebou ďalšiu vydarenú konferenciu

$
0
0

UVP Medipark – cesta k inováciám vo výskume, diagnostike a liečbe– to bol názov konferencie, ktorá sa uskutočnila v utorok 29. mája 2018 v priestoroch Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Záštitu nad podujatím prevzal rektor UPJŠ prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. Program konferencie bol rozdelený do dvoch nosných oblastí – Inovatívne vedecké technológie, klinický výskum a cesta k vývoju nových liekov a UVP Medipark – hlavné oblasti výskumu. Na podujatí organizovanom UPJŠ v Košiciach a UVP Medipark boli prezentované zaujímavé myšlienky a prínosné poznatky, ktoré okrem štandardných príspevkov odzneli aj v rámci plodných diskusií.
 

Desiatky účastníkov navštívili stánok UVP Medipark na Juniálese

$
0
0

Jeden z júnových piatkov patril aj tento rok príjemnému podujatiu – Juniáles. V nádherných priestoroch Botanickej záhrady Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach si mohli zamestnanci univerzity vychutnať príjemné chvíle v spoločnosti dobrého jedla, pitia, ale i športových aktivít. V piatok 15. júna 2018 si zúčastnení zmerali sily v rôznych disciplínach ako petang, frisbee, šípky, hod bremenom, ringo, lukostreľba, vzduchovka alebo slack – line. Návštevníci mohli počas tradičného univerzitného podujatia navštíviť stánok Všeobecnej zdravotnej poisťovne ale aj novinku - stánok UVP Medipark. V ňom ich čakali rôzne aktivity pod spoločným názvom MEDIPARK PRE KAŽDÉHO. Účastníci si mohli zasúťažiť v Medipark pexese, vedomostných hrách ako aj v Medipark kvíze. Po zodpovedaní piatich otázok boli úspešní riešitelia zaradení do losovania o zaujímavé ceny. Piati najšikovnejší zamestnanci získali medaily s logom Mediparku ako aj balíčky s darčekovými predmetmi od UVP Medipark a UPJŠ v Košiciach.
 

SAFTRA photonics zažiarila aj v Bruseli a Prahe

$
0
0

Spin-off UPJŠ SAFTRA photonics pod vedením prof. Pavla Miškovského pokračuje vo vývoji a propagácii technológie NanoScreen pre pokročilú analýzu znečistenia vody. Zúčastnila sa podujatia EIC (European Innovation Council) a Procter & Gamble, ktoré usporiadali v Bruseli konferenciu pre projekty SME Instrument, na ktorom mali možnosť predstaviť inovatívne technológie a nadviazať vzťahy s európskymi korporáciami. V rámci analytickej sekcie ANALYZE IT predstavil Miroslav Konečný, manažér SAFTRA photonics,  riešenie NanoScreen - majte kvalitu vody pod kontrolou. V silnej konkurencii ďalších projektov SME Instrument fáza 2 naša SAFTRA photonics zvíťazila. Podujatie prinieslo tiež niekoľko kontaktov pre testovanie technológie u pilotných zákazníkov.

Okrem toho súťažila SAFTRA photonics s projektom  NanoScreen aj v českom Vodafone Nápad roku. V konkurencii 192 firiem získal druhé miesto a špeciálnu cenu investorov. Jednalo sa o jedenásty ročník súťaže pre české a slovenské začínajúce firmy. Jej odborná porota je zložená z viac ako 20 úspešných manažérov a investorov, ktorí posudzovali potenciál firmy a plán na jeho dosiahnutie. Súťaž priniesla firme niekoľko zaujímavých cien, pozitívnu publicitu v ČR aj záujem viacerých investorov.

Aj tento rok sa odovzdávali Výročné ceny rektora

$
0
0

Rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. prijal 4. júla 2018 študentov z jednotlivých fakúlt, aby ich ocenil za vynikajúce študijné výsledky, zapojenie sa do odbornej a vedecko-výskumnej činnosti a za reprezentáciu univerzity doma i v zahraničí. Dekréty o udelení Výročnej ceny rektora boli študentom udelené v súlade s ustanovením čl. 36 ods. 1 Štatútu a dodatkov č. 1 a č. 2 k Štatútu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Udeľovanie Výročných cien rektora sa uskutočnilo v priestoroch kancelárie rektora za účasti 11 študentov, ktorí predstavili nielen svoje úspechy, ale aj plány do budúcna.
 

Správa z letného kurzu pri mori v južnej časti Talianska, v Kalábrii pri dedinke Zambrone

$
0
0

    Letný kurz pri mori začal 22.06.2018. Leteckou dopravou z Košíc sme sa dopravili do cieľového letiska Lamezia Terme, odkiaľ nás autobus odviezol do Hotela Residence Sciabache.

    Hotel Residence Sciabache, ktorý sa nachádza v južnej časti Talianska, v letovisku Marina di Zambrone, vo veľkej mediteránskej záhrade pri piesočnatej pláži a krásnom mori. Dedinka Zambrone je od hotela vzdialená cca 4 km a malebné historické mestečko Tropea, známe bielymi plážami približne 10 km. Hotel je situovaný priamo pri zátoke Zambrone, na vyvýšenom mieste, odkiaľ sa rozprestierajú nezabudnuteľné výhľady na pobreží Tyrhénskeho mora. Večer sa tiež naskytuje možnosť obdivovať romantické západy slnka s pozadím Liparských ostrovov.

    Letný kurz pri mori bol organizovaný pre študentov, zamestnancov, členov TJ UPJŠ Košice a pre milovníkov pohybu (spolu 22 ľudí). Okrem turistiky a plávania bolo realizované cvičenie dva krát denne, kde prevažne účastníčky pobytu absolvovali klasický aerobik, aquafitness, pilates, jogu, body balance, SM – systém a iné zdravotné cvičenia. Kto chcel, mohol sa zúčastniť tanečných hodín v areáli resortu alebo priamo na pláži, vedených animátormi cestovných kancelárií.                                               

    Jedno poobedie sme navštívili mestečko Tropea, ktoré je jedným z najnavštevovanejších miest Kalábrie a leží na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Je často nazývane “Perlou Kalábrie”. Z románskej doby sa zachoval väčší počet historických pamiatok ako napr. normanská katedrála z 11. storočia, kostol Sv. Márie, vybudovaný na skalnatom útese, kostol Sv. Františka z Assisi a množstvo ďalších  kaplniek a palácov, ktoré spolu s úzkymi uličkami dotvárajú kolorit mestečka. Krásnu atmosféru pridáva čisté more a pláže s bielym pieskom, ktoré spestrujú skalnaté útesy.

    Naša skupina vo väčšom počte absolvovala výlet na Sicíliu, kde sme hlavne navštívili mestečko Taormina. Mestečko je postavené na úpätí hory Monte Tauro a je považované za najkúzelnejšie miesto na ostrove. Vzácnou pamiatkou je taorminské divadlo Teatro Greco. Uličky mesta sú plné zaujímavých obchodíkov s darčekmi a cukrárne plné sladkých dobrôt. Taormina si dodnes uchovala svoj ​​starobylý vzhľad a príjemnú atmosféru. Všetkým, ktorí majú radi plávanie v azúrovom mori a biele pláže odporúčame navštíviť oblasť Kalábrie.

    Kurz organizovala a viedla odborná asistentka Mgr. Agata Horbacz, PhD. UTVŠ UPJŠ v Košiciach v spolupráci s CK FIFO.

Košice 4.7.2018                                                                               Mgr. Agata Horbacz, PhD.
 

UPJŠ v Košiciach podpísala prvú zmluvu o spolupráci s dcérskou spoločnosťou SAFTRY s.r.o.

$
0
0

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a SAFTRA Photonics, ako prvý spin off SAFTRY s.r.o., podpísali zmluvu o spolupráci. Stalo sa tak v utorok 10. júla 2018 v priestoroch Rektorátu UPJŠ v Košiciach za účasti rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. a konateľa spoločnosti prof. RNDr. Pavla Miškovského, DrSc. Predmetom zmluvy je prenájom prístroja na výkon laboratórnych činností v rámci výskumu a vývoja pre potreby realizácie výskumného projektu NanoScreen, ktorý sa zaoberá vývojom prenosného senzora na detekciu perzistentných organických polutantov vo vodnom prostredí a potravinách. „Význam zmluvy je aj v tom, že nastavuje pravidlá prenájmu prístrojov našej vedeckej infraštruktúry pre externé subjekty“, uviedol po podpise rektor UPJŠ v Košiciach.
 

Oznam

$
0
0

Z dôvodu veľkého záujmu o súťaž o najlepšiu fotografiu exotického motýľa, bude vyhodnotenie súťaže uverejnené na webovej stránke botanickej záhrady až v priebehu budúceho týždňa.

Za pochopenie ďakujeme!
 


Pozvánka na výstavu "Kaktusy a sukulenty"

Voľný prístup k e-knihe

$
0
0

Vydavateľstvo Institute of Physics uvoľní prístup k e-knihe na jeden týždeň:

Bias in Science and Communication: A field guide od Matthewa Welsha

Venuje sa predsudkom v našich vlastných úsudkoch a v interpretácii komunikácie vedcov. Viac o e-knihe a formátoch, v ktorých ju môžu používatelia stiahnuť:

www.aib.sk/novinky/1735-stiahnite-si-zdarma-e-knihu-o-zaujatosti-vo-vede-a-komunikacii

Pozor - kniha je voľne dostupná len od16. do 22. 7. 2018!

Fotogaléria 2017, Ústav telesnej výchovy a športu

Fotogaléria 2017, Ústav telesnej výchovy a športu

Fotogaléria 2017, Ústav telesnej výchovy a športu

Fotogaléria 2017, Právnická fakulta

Fotogaléria 2017, Prírodovedecká fakulta


Fotogaléria 2017, Promócia

Fotogaléria 2017, Filozofická fakulta

Výzva na mobility - VÝUČBA a ŠKOLENIE na akademický rok 2018/2019

Výzva pre VŠ pracovníkov na podávanie prihlášok na mobilitu – školenie v rámci programu Erasmus+ na akad. rok 2018/2019

$
0
0

Mobilita podporuje profesionálny rozvoj pedagogických a nepedagogických zamestnancov inštitúcií vysokoškolského vzdelávania.

Obdobie realizácie mobility: 01.10.2018 - 15.10.2019

Typy mobilít zamerané na školenie:

  • školenie zamerané na rozvoj pedagogických zručností/tvorbu študijných programov – dostupné iba pre akademických pracovníkov
  • školenie na rozvíjanie odborných kompetencií  – dostupné pre akademických a administratívnych pracovníkov
  • hospitácia (job shadowing) – dostupné pre akademických a administratívnych pracovníkov
  • workshop – dostupné pre akademických a administratívnych pracovníkov (okrem konferencií)

Výberové kritériá:

  1. Kvalita predloženého programu školenia s ohľadom na prínos plánovanej mobility pre katedru/univerzitné pracovisko/fakultu/univerzitu. Záujemca o mobilitu je povinný v časti ´PROPOSED MOBILITY PROGRAMME´ adekvátne zdôvodniť opodstatnenosť mobility.
  2. Preferovaní  sú pracovníci, ktorí sa mobility doteraz nezúčastnili.
  3. Preferovaní sú zamestnanci, ktorí na UPJŠ participujú na zabezpečovaní úloh súvisiacich s internacionalizáciou UPJŠ (napr.: participácia na administrácii programu Erasmus+, na rozvojom projekte Internacionalizácia, interdisciplinarita a inovácia vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ, príp. na ďalších aktivitách súvisiacich s internacionalizáciou), ktorí sa zúčastňujú mobility typu Staff Week a job-shadowing.
  4. Preferované sú mobility do krajín, v ktorých je komunikačným jazykom anglický jazyk, príp. iný svetový jazyk.
  5. Preferované sú mobility, ktoré sú zamerané na rozvoj pedagogických zručností/tvorbu študijných programov.

Administratívni, nepedagogickí zamestnanci a učitelia musia byť riadnymi zamestnancami UPJŠ.

Z prostriedkov programu Erasmus + bude možné realizovať mobilitu v dĺžke 1 týždňa (5 pracovných dní, napr. 3 dni aktivity + 2 dni na cestu, alebo 5 dní aktivity bez individuálnej podpory na dni cesty), pričom minimálny počet dní na mobilitu je stanovený na 2 po sebe nasledujúce dni.

Schémy financovania pre jednotlivé krajiny:

a/ max. 3 dni individuálnej podpory + cestovný grant podľa vzdialenostnej kalkulačky v prípade štátov Česká republika, Maďarsko, Poľsko

b/ max. 5 dní individuálnej podpory + cestovný grant podľa vzdialenostnej kalkulačky v prípade ostatných krajín programu

Postup pri podávaní prihlášky:

Skontaktujete sa s partnerskou univerzitou, na ktorej plánujete uskutočniť mobilitu. Dohodnite sa so zodpovednou osobou z partnerskej univerzity na uskutočnení  mobility a jej detailoch. Následne po dohode s partnerskou univerzitou vyplňte Program mobility - školenie (v prípade českých inštitúcií) alebo Mobility Agreement Staff Mobility For Training v prípade ostatných krajín. Pre účely podania prihlášky nie je potrebné zabezpečiť podpis a pečiatku prijímajúcej inštitúcie, je však potrebné doložiť e-mailovú komunikáciu s prijímajúcou inštitúciou (prípadne oficiálny list), v ktorej bude vyjadrený súhlas zodpovednej osoby prijímajúcej inštitúcie, že vaša mobilita sa môže uskutočniť. Pre účely podania prihlášky je potrebné zabezpečiť podpis zodpovednej osoby na pracovisku zamestnanca a podpis prodekana pre zahraničné vzťahy (neplatí pre zamestnancov Rektorátu UPJŠ).

V rámci programu Erasmus+ bude výška cestovných nákladov a individuálnej podpory (stravné+ubytovanie) vypočítaná osobou zodpovednou za realizáciu mobilít vysokoškolských pracovníkov na zahraničnom oddelení Rektorátu UPJŠ (IRO).

Vyplnené formuláre je potrebné doručiť do 20.09.2018 do 12:00 hod. nasledovným osobám:

  • zamestnanci Lekárskej fakulty UPJŠ – Ing. Zuzana Zánická, Referát pre zahraničné styky a prezentáciu fakulty, Lekárska fakulta
  • zamestnanci Právnickej fakulty UPJŠ – Mgr. Eva Tkáčová, Referát zahraničných vzťahov a ďalšieho vzdelávania, Právnická fakulta
  • zamestnanci Fakulty verejnej správy UPJŠ – PhDr. Miroslav Fečko, PhD., Referát pre vedu, výskum a zahraničné vzťahy, Fakulta verejnej správy
  • zamestnanci Prírodovedeckej fakulty UPJŠ – Mgr. Jácint Ujlaky, Oddelenie pre vonkajšie vzťahy, Prírodovedecká fakulta, Šrobárova 2, č. dv. 317  
  • zamestnanci Filozofickej fakulty UPJŠ – Mgr. Eva Jenčušová, Útvar pre vedu, výskum, kvalifikačný rast, doktorandské štúdium a medzinárodné vzťahy, Filozofická fakulta
  • zamestnanci Rektorátu UPJŠ, UTVŠ, TIP, UK, CIKT, BZ, UNIPOC, CCVaPP – Mgr. Mária Vasiľová, PhD., Referát pre zahraničné vzťahy, Šrobárova 2, č. dv. 6

Výber pracovníkov, ktorí sa zúčastnia mobility, bude prebiehať na Rektoráte UPJŠ.  IRO Vám do 28.09.2018 oznámi výsledok výberového konania. Žiadosti doručené po tomto termíne nebudú akceptované!

Pre informáciu uvádzame v nasledovných tabuľkách výšku individuálnej podpory (ubytovanie+stravné) a  výšku cestovných nákladov v rámci nového programu Erasmus+:

Príspevok na pobytové náklady (ubytovanie+stravné) na deň v EUR na akad. rok 2018/19:

Prijímajúca krajina

Sadzba na deň v EUR

Dánsko, Fínsko, Island, Írsko, Luxembursko, Švédsko, Spojené kráľovstvo, Lichtenštajnsko, Nórsko

135 eur

Rakúsko, Belgicko, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Grécko, Španielsko, Cyprus, Holandsko, Malta, Portugalsko

120 eur

Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, FYROM-Macedónsko, Turecko

105 eur

 

Príspevok na cestovné náklady v EUR:

Vzdialenostné pásma

Sadzba

 medzi 10 a 99 km:

 20 EUR na účastníka

 medzi 100 a 499 km:

 180 EUR na účastníka

 medzi 500 a 1999 km:

 275 EUR na účastníka

 medzi 2000 a 2999 km:

 360 EUR na účastníka

 medzi 3000 a 3999 km:

 530 EUR na účastníka

 medzi 4000 a 7999 km:

 820 EUR na účastníka

 8000 km alebo viac:

 1500 EUR na účastníka

 
♦ Výpočet vzdialenosti (Distance Calculator)

(http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/distance-calculator_en)

Výzva pre VŠ pracovníkov na podávanie prihlášok na mobilitu – výučba v rámci programu Erasmus+ na akad. rok 2018/2019

$
0
0

Program ERASMUS+ umožňuje vysokoškolským učiteľom zúčastňovať sa krátkodobých prednáškových pobytov na partnerských univerzitách v krajinách Európskej únie.

Obdobie realizácie mobility: 01.10.2018 - 15.10.2019

Typy mobilít zamerané na výučbu:

  • mobilita učiteľov za účelom výučby  – cieľom je výučba na prijímajúcej inštitúcii, pričom odučených musí byť minimálne 8 hodín za týždeň
  • kombinovaná mobilita zamestnancov - VŠ učiteľov za účelom výučby a školenia - jedná sa o kombináciu mobilitných aktivít výučby a školenia, v rámci ktorej sa skracuje minimálny počet hodín výučby na 4 hodiny. Výučba a aktivity školenia sa realizujú na tej istej inštitúcii a na základe existujúcich bilaterálnych dohôd. Zamestnanci, ktorí majú záujem o kombinovanú mobilitu vypracujú program mobility na školenie a program mobility na výučbu taktiež.

 Výberové kritériá:

  1. Hlavným kritériom je kvalita predloženého programu výučby s ohľadom na prínos plánovanej mobility pre katedru/fakultu/univerzitu. Záujemca o mobilitu je povinný v časti ´PROPOSED MOBILITY PROGRAMME´ adekvátne zdôvodniť opodstatnenosť mobility.
  2. Preferovaní  sú pracovníci, ktorí sa mobility doposiaľ nezúčastnili (učitelia musia byť riadnymi zamestnancami UPJŠ.
  3. Preferovaní sú zamestnanci, ktorí na UPJŠ participujú na výučbe v cudzom jazyku v rámci programu Erasmus+ alebo participujú na rozvojom projekte „Internacionalizácia, interdisciplinarita a inovácia vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ“.
  4. Preferované sú mobility do krajín, v ktorých je vyučovacím, resp. komunikačným jazykom anglický jazyk, príp. iný svetový jazyk.


Z prostriedkov programu Erasmus + bude možné realizovať mobilitu v dĺžke 1 týždňa (5 pracovných dní, napr. 3 dni aktivity + 2 dni na cestu, alebo 5 dní aktivity bez individuálnej podpory na dni cesty), pričom minimálny počet dní na mobilitu je stanovený na 2 po sebe nasledujúce dni.

Schémy financovania pre jednotlivé krajiny:

a/ max. 3 dni individuálnej podpory + cestovný grant podľa vzdialenostnej kalkulačky v prípade štátov Česká republika, Maďarsko, Poľsko

b/ max. 5 dní individuálnej podpory + cestovný grant podľa vzdialenostnej kalkulačky v prípade ostatných krajín programu


Ciele mobility:

  • podporiť vysokoškolské inštitúcie, aby rozšírili a obohatili škálu a obsah študijných programov, ktoré ponúkajú;
  • umožniť študentom, ktorí sa nemôžu zúčastniť na mobilite, získať poznatky od učiteľov z iných európskych krajín;
  • podporiť výmenu odborných znalostí a skúseností o metódach výučby
     

Výber zahraničnej univerzity:

Mobility učiteľov sa riadia bilaterálnymi dohodami, ktoré obsahujú presný počet učiteľských mobilít pre daný odbor, s presnou dĺžkou ich pobytu a počtom odučených hodín. Hostiteľská organizácia musí byť inštitúcia vysokoškolského vzdelávania krajiny zapojenej do programu Erasmus+ s pridelenou chartou ECHE (European Charter for Higher Education). Bližšie informácie o bilaterálnych zmluvách pre jednotlivé odbory vám podajú fakultní (katedroví, ústavní) Erasmus koordinátori ako aj pracovníci Referátu pre zahraničné vzťahy Rektorátu UPJŠ.

Postup pri podávaní prihlášky:

Skontaktujte sa s partnerskou univerzitou, na ktorej plánujete uskutočniť učiteľskú mobilitu, a s ktorou má UPJŠ podpísanú medziinštitucionálnu dohodu (bilaterálnu dohodu)  na daný akademický rok v PRÍSLUŠNOM ODBORE. Dohodnite sa so zodpovednou osobou z partnerskej univerzity na uskutočnení  mobility a jej detailoch. Následne po dohode s partnerskou univerzitou vyplňte dokument Program mobility - výučba (v prípade českých inštitúcií) alebo dokument Mobility Agreement Staff Mobility For Teaching v prípade ostatných krajín. Pre účely podania prihlášky nie je potrebné zabezpečiť podpis a pečiatku prijímajúcej inštitúcie, je však potrebné doložiť e-mailovú komunikáciu s prijímajúcou inštitúciou, prípadne oficiálny list, v ktorom bude vyjadrený súhlas zodpovednej osoby prijímajúcej inštitúcie, že Vaša učiteľská mobilita sa môže v danom termíne uskutočniť. Pre účely podania prihlášky je potrebné zabezpečiť podpis zodpovednej osoby na pracovisku zamestnanca a podpis prodekana pre zahraničné vzťahy (neplatí pre zamestnancov Rektorátu UPJŠ).
V rámci programu Erasmus+ bude výška cestovných nákladov a individuálnej podpory (stravné+ubytovanie) vypočítaná osobou zodpovednou za realizáciu mobilít vysokoškolských pracovníkov na zahraničnom oddelení Rektorátu UPJŠ (IRO).

Vyplnené formuláre je potrebné doručiť do 20.09.2018 do 12:00 hod. nasledovným osobám:

  • zamestnanci Lekárskej fakulty UPJŠ – Ing. Zuzana Zánická, Referát pre zahraničné styky a prezentáciu fakulty, Lekárska fakulta
  • zamestnanci Právnickej fakulty UPJŠ – Mgr. Eva Tkáčová, Referát zahraničných vzťahov a ďalšieho vzdelávania, Právnická fakulta
  • zamestnanci Fakulty verejnej správy UPJŠ – PhDr. Miroslav Fečko, PhD., Referát pre vedu, výskum a zahraničné vzťahy, Fakulta verejnej správy
  • zamestnanci Prírodovedeckej fakulty UPJŠ – Mgr. Jácint Ujlaky, Oddelenie pre vonkajšie vzťahy, Prírodovedecká fakulta, Šrobárova 2, č. dv. 317  
  • zamestnanci Filozofickej fakulty UPJŠ – Mgr. Eva Jenčušová, Útvar pre vedu, výskum, kvalifikačný rast, doktorandské štúdium a medzinárodné vzťahy, Filozofická fakulta
  • zamestnanci Rektorátu UPJŠ, UTVŠ, TIP, UK, CIKT, BZ, UNIPOC, CCVaPP – Mgr. Mária Vasiľová, PhD., Referát pre zahraničné vzťahy, Šrobárova 2, č. dv. 6

Výber pracovníkov, ktorí sa zúčastnia mobility, bude prebiehať na Rektoráte UPJŠ.  IRO Vám do 28.09.2018 oznámi výsledok výberového konania.

Žiadosti doručené po tomto termíne nebudú akceptované!

Pre informáciu uvádzame v nasledovných tabuľkách výšku individuálnej podpory (ubytovanie+stravné) a výšku cestovných nákladov v rámci nového programu Erasmus+:


TABUĽKA 1
Príspevok na pobytové náklady (ubytovanie+stravné) na deň v EUR na akad. rok 2018/19:

Prijímajúca krajina

Sadzba na deň v EUR

Dánsko, Fínsko, Island, Írsko, Luxembursko, Švédsko, Spojené kráľovstvo, Lichtenštajnsko, Nórsko

135 eur

Rakúsko, Belgicko, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Grécko, Španielsko, Cyprus, Holandsko, Malta, Portugalsko

120 eur

Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, FYROM-Macedónsko, Turecko

105 eur


TABUĽKA 2
Príspevok na cestovné náklady v EUR:

Vzdialenostné pásma

Sadzba

 medzi 10 a 99 km:

 20 EUR na účastníka

 medzi 100 a 499 km:

 180 EUR na účastníka

 medzi 500 a 1999 km:

 275 EUR na účastníka

 medzi 2000 a 2999 km:

 360 EUR na účastníka

 medzi 3000 a 3999 km:

 530 EUR na účastníka

 medzi 4000 a 7999 km:

 820 EUR na účastníka

 8000 km alebo viac:

 1500 EUR na účastníka


♦ Link na výpočet vzdialenosti (distance calculator)

(http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/distance-calculator_en)

 

Viewing all 4977 articles
Browse latest View live